Dedektörlü Yer Tespiti 0532 410 64 59

Dedektörlü Yer Tespiti için öncelikle kameranızda bir verici ve vericiyi takip edecek Dedektör cihazının olması gerekir.

Bir anda karşımıza çıkan su kaçakları nasıl tespit ediliyor , hiç merak ettiniz mi…

Oluşan Su Sızıntıları inline-video-4-582x363belki size olamaz gibi gelebilir. Ancak bulunduğunuz mekanları tıpkı bir ağaç kurdu gibi çürütmeye başlar .

Evlerinizi duvarlarınızı ve  yapınızı içten içe kemirerek zayıf düşürür. Peki bu su kaçakları tespit ederken neye göre hareket edilir , Su kaçakları kendini duvarlarda kabartılar , döküntüler , siyah bir rutubet ve oluşan nem  tüm bunlar gizli ve sinsi su kaçağı olduğuna dair ipuçlarıdır.  

Su sızıntısı ile oluşan rutubet sizde sabahları uykudan uyanamama , yorgunluk ve de astım gibi alerjik hastalıklara sürükleyebilir. Tüm bu koku ve rutubet bir başlayan bir kaybolan su damlacıkları her firmanın ve ustanın bulabileceği bir su kaçağı tespiti değildir.

Bu tip sinsi su kaçaklarını kırmadan bulmak gelişmiş su kaçağı bulma ustaları için olukça kolaydır. Su tesisat kaçakları termal kameralar , akustik dinleme esasına göre çalışan noktasal su kaçak tespit dedektörleri ile yüzeysel ve kırmadan tespit edilmekte.

Lakin pimaş borularındaki su kaçakları tespit etmek için karanlık ve içi görülmeyen borulardan görüntü almaya yarayan kameralar kullanılmaktadır. Bu robot görüntüleme cihazların da verici vardır. Yüzeysel noktasal tespit yapan dedektör ile pimaş içerisinde ki su kaçakları kolayca nokta atışı ile kırmadan bulunmakta.

 Bu dedektörler logar kapağı tespitinde ve karmaşık kanalizasyon kayıp borularını  bulmakta oldukça ustadır. Tüm görevi NOKTASAL TESPİT etmektir. Unutmada bu robot su kaçağı tespit cihazları ancak konusunda ustalaşmış firmalarda GARANTİLİ çözümlere ulaşılabilir.

Bu cihazlara aynı zamanda kameralı su kaçağı bulma ve kameralı su kaçağı tespiti robotları da denmekte….Su kaçakları en az olan bölümleri kombi su eksiltiyor olarak karşımıza çıkabilir. Bu su kaçaklarını tespit etmeden KİMYASAL KOMBİ KAÇAK KAPATAN İLAÇLARLA garantili onarım sağlıyoruz..

Lakin temiz su TESİSAT  KAÇAKLARI  nda durum pek fazla kimyasal kapatıcı tavsiye etmiyoruz. En garantili teknik su kaçağı tespiti ve bulunan kaçağın lokal onarımı müşteri tarafından istenen  GARANTİLİ hizmetlerimizden bazılarıdır.

Unutmayın basınçlı temiz su TESİSAT  KAÇAKLARI da kimyasal kapatıcı düşük oranlarla kafanızda soru işareti bırakacağı için en etkili çözüm yöntemi 1 adet fayansın sökülüp onarımdan sonra yerine konması olacaktır…

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.