Mutfak Lavabo Gideri Açma 05324106459

Tesisatçı ücretlerini ödemekten bıktınız mı? Aşağıda, kimyasalları dökmeden mutfak  lavabo tıkanıklığı  açmanın birkaç ipucu var.

                                                        ÇALIŞMAK İÇİN SICAK SUYU KESİN

Sorun, yağlı veya sabunlu birikimden kaynaklanıyorsa ve borularınız metal ise, sıcak su yardımcı olacaktır. Lavabo tıpasını çıkarın. Lavaboyu kaynar suyla yarıya kadar doldurun ve on beş dakika bekleyin. Su o zamanın sonunda gitti ise, lavaboyu tekrar sıcak suyla doldurun; Şimdi daha hızlı boşalması gerekir. Su normal şekilde boşalıncaya kadar devam edin. Tahliye tapasını değiştirin.

İlk yöntem çalışmazsa veya borularınız PVC ise, tıkanmayı kırmak için küçük bir fincan dalgıç kullanabilirsiniz. Tuvalete kullandığınız aynı pistonu kullanmak tavsiye edilmez. Mikrop nedenlerinden dolayı.) Lavaboda hala sıcak su varsa, soğumaya bırakın, bu yöntem sıçramalı olabilir. Taşma drenini (musluğun hemen altındaki delik) kapatarak başlayın. Üzerine kanal bandı koyabilir ya da bir tıpa gibi bir bez gibi küçük bir bez kullanabilirsiniz. Şimdi orada hiç yoksa lavaboda biraz su boşaltın. Kap pistonu boşaltma deliğinin üzerine koyun, deliğin üzerine sıkıca oturduğundan emin olun ve onu hızlıca boşaltmak için kısa ve keskin hareketler kullanın: yukarı aşağı yukarı aşağı yukarı aşağı. Drenaj olup olmadığını kontrol edin ve gerektiği gibi daldırmayı tekrarlayın. Banyoyu veya bezi taşma suyundan çıkarmayı ve lavabo temizlendiğinde tıpayı değiştirmeyi unutma.

su akarını doldurup kontrol et,

Tuzak, lavabonun altındaki boşaltma borusunun altındaki U şeklindeki borudur. Bazen kolayca açılabilen ve boşaltılabilen tıkalı bir boşaltma deliği bulunur, ancak genelde bir anahtar veya pense ile borudaki kayma somunlarını gevşeterek tüm tuzağı çıkarmak gereklidir. Bunu yaptığınızda acele edeceğiniz suyu yakalamak için altına büyük bir tencere veya kova yerleştirmek isteyeceksiniz. Tıkanıklığa neden olan her şeyi tuzağın kendisinden kaldırabilirsiniz. Su tekrar açmadan önce, boşaltma borusunu tekrar monte etmeyi ve kayma somunlarını sıkıca aşağı doğru sıkıştırmayı unutmayınız. Bununla birlikte, tıkanıklığın boşaltma yeri ile tuzak arasındaysa, bir lavabo burgusu gerekir.

                                                    MANUEL Bir esnek susta  DENEYİN

Bunlar pahalı değildir ve sık sık tıkanıklığınız varsa el aletleri için  bir yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Tahliye tapasını sökün. Daha önceki gibi taşma drenini engelleyin. Tahliye borusunun içine doğru aşağıya inmek için yeterince auger kablosunu çekin ve takın. Kablo tıkanıklığına uğramasını hissedene kadar uzatmaya devam edin. Şimdi biraz daha fazla kablo çekin, kabloyu kelebek vidayla kilitleyin ve tıkanmayı kırmak için kolu kullanmaya başlayın. Sıyırma sanki tıkanmış gibi hissedildiğinde, boşaltma suyunu sıcak suyla yıkayın, taşma suyunun emniyetini kaldırın ve lavabo durdurucusunu değiştirin.

                                                                              BU YARDIM Mİ?

Eğer değilse, tesisatçı çağırın! Bu noktada yapabileceğiniz her şeyi çoktan yaptınız.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.